3. TJ Lokomotiva Trutnov – SKK Hořice 3:5 (3367-3429) 25.09.2021
STRAKA Roman 602 (394+208,3) 1:3 593 (399+194,2) KROUPA Radek
PLŠEK Marek 581 (379+202,1) 2,5:1,5 577 (366+211,1) URBÁNEK David
ŽOUDLÍK Marek 539 (376+163,2) 1:3 586 (353+233,2) TULKA Vojtěch
STRÁNSKÝ Ondřej 547 (387+160,2) 2:2 534 (361+173,4) ŠKLÍBA Jaromír
FIEBINGER Kamil 561 (367+194,4) 3:1 541 (357+184,3) RUML Dominik
RYZÁK David 537 (368+169,2) 1:3 598 (379+219,2) HAŽVA Martin

Podrobný zápisTabulka

Zatím co o Hořicích se někdy místně nazývá, že jsou tzv.v Podkrkonoší, Trutnov už patří do hor se vším všudy. „Ale jemnost pane tady je Krakonošovo!“, ozvala se Anče, když si Trautenberk nárokoval seno z Krakonošových luk. Čas pokročil a vzájemné “sousedské kočkování“ bylo nahrazeno sportovním soubojem o body.  Krakonoš měl tím pádem volno a v duchu sportovního Fair-Play mohl vyrazit na čundr třebas do Beskyd J

V úvodu byl na velezkušeného Romana Straku nominován Radek Kroupa, vedle proti Marku Plškovi dostal důvěru David Urbánek. A domácí tlačili. Tlak ovšem vyvolal protitlak, Archimédův zákon známe všichni: Koule vytažená do pravé či levé ulice, mírně zarotovaná proti rohu, demoluje klidové symetrické postavení kuželek na kříži. Radek ve třech setech těžil z fyziky naplno. V závěrečném setu však exceloval Roman Straka (98+75) a otočil celkové skóre poražených kuželek do Krkonoš na 602:593 (1:3)  Radka. Hlavní bod ovšem za 3 vyhrané sety putoval do Podkrkonoší. Vedle jsme viděli souboj ještě o level vyrovnanější. Nervy z ocele předvedl Marek Plšek, když v posledním setu musel přes Davidových 158, aby překlopil setové skóre do Krkonoš. Povedlo se mu to o kolek v setu, o 4 kolky celkově (2,5:1,5) na 581:577 Davida. Po první rundě 1:1, +13 do Krkonoš.

Vprostřed byl nominován na Marka Žoudlíka Vojta Tulka, vedle Jaromír Šklíba na Ondřeje Stránského. Krásnou sinusoidu výkonu v čase vybalil Vojta na Marka, zatímco v plných byla Vojtova křivka o 23 kolků nižší, v dorážce naopak Vojta exceloval o drtivých 70 kolků a předvedl nejlepší dorážku utkání 233, celkem tedy 1:3; 539:586 Vojty. Vedle Jaromírovi dráhy v Krkonoších příliš nesedly, no bylo to oboustranné trápení, z kterého vyšel šťastněji Ondra 547:534 Jaromíra, setově 2:2. Po dvou rundách 2:2 na body + 21 do Podkrkonoší.

Jako před týdnem doma byli do závěru zápasu nasazeni Martin Hažva jehož soupeřem byl  David Ryzák, vedle Dominik Ruml proti Kamilu Fiebingerovi. Martin atakoval sinusoidu výkonu Vojty. O krapejtek však lépe než v plných David, o půlkila lépe pak v dorážce, setově 1:3, 537:598. Vedle Domo postrádal potřebný drajf, přičemž nebyl dalek výkonu čulibrka a prohrává 1:3, 541:561 Kamila. Celkově tedy Krkonoše vs Podkrkonoší 3:5, 3367:3429.

Na závěr je třeba konstatovat, že přípravu před zápasem v kuchyni vůbec nezvládl Martin Hažva, když zapomněl upéct  V disciplinárním řízení před začátkem utkání vyfasoval pokutu, upéct však musí napříště  i tak. Hořickým v průběhu utkání chyběl v krvi cukr, přičemž nervozita byla znát i v hořickém kotli.