17. SKK Hořice – TJ Lokomotiva Trutnov 7:1 (3418-3353) 29.02.2020
KROUPA Radek 584 (383+201,0) 3:1 580 (388+192,2) PLŠEK Marek
KAMENICKÝ Martin 577 (380+197,4) 4:0 559 (360+199,0) STRAKA Roman
ZVONÍČEK Martin 556 (383+173,6) 1:3 548 (359+189,1) ŽOUDLÍK Marek
ŠKLÍBA Jaromír 533 (367+166,4) 3:1 536 (369+167,5) VEJVARA Jiří
TULKA Vojtěch 597 (366+231,1) 2:2 582 (388+194,2) ROLF Michal
ČERNÝ Ondřej 571 (391+180,1) 3:1 548 (377+171,4) RYZÁK David

Podrobný zápisTabulka

Rovnováha vztahu skoro tchán vs zeťák, skoro zeťák vs tchán byla k vidění v 1. dějství, kde proti sobě nastoupili Radek Kroupa s Markem Plškem. Oboustranná oťukávačka ve stylu „pantáto co si můžu dovolit“ skončila skoro plichtou, ale v dorážce měl skoro tchán přeci jen o kousek ruku jistější a stále ještě poslední slovo. Vedle Kamenda s nervy řádně obalenými postupně vydřel vítězství nad velezkušeným Romanem Strakou, kterému se hra na hořických drahách nedařila dle jeho představ. Kamendovi se podařilo tohoto momentu využít a vzal Romanovi všechny 4 dráhy. Po první rundě 2:0, +22.

Do druhé rundy byl povolán z béčka Martin Zvoníček, hosty byl proti němu nasazen Marek Žoudlík. Zvonda šel do duelu se vší rozhodností, ale nějak se stalo, že sice vyhrál na kuželky 556:548, setově ovšem 1:3 prohrál. Zrcadlově obráceně skončil souboj Jaromír Šklíba vs Jiří Vejvara, když Jaromír prohrává na celkové skóre 533:536, ale bere bod za 3:1 na sety. Po druhé rundě 3:1+25.

V úvodu poslední třetiny zavelel k útoku Michal Rolf proti Vojtovi Tulkovi. V dorážce mu však došla munice a  Vojta skoro dorovnal. V druhém setu se házely pumy ze strany na stranu, když ty na mě, tak já na tebe taky, nakonec Vojta 169:162 Michala. Dalších 14 dřev Vojta získal v 3.setu a ve 4. získaný náskok udržel v poměru 597:582. Vedle se nenechal zahanbit Ondra Černý proti Davidu Ryzákovi. Kebule Ondrovi drží (a když už nic nehraje Sparta 😊)tak nebyl problém namlátit žita na úroveň 571:548 Davida Ryzáka. Celkově vyrovnané utkání nakonec výrazně 7:1+ 65 ve prospěch Hořic.