13. KK Lokomotiva Tábor – SKK Hořice 3:5 (3394-3389) 01.02.2020
JELÍNEK Bořivoj 577 (401+176,2) 3:1 508 (349+159,7) BAIER Jiří (*)
KÁŠEK David 578 (381+197,2) 2:2 598 (398+200,2) KAMENICKÝ Martin
SMAŽÍK Karel 602 (375+227,3) 2:2 613 (385+228,0) ŠKLÍBA Jaromír
MIHÁL Jaroslav 551 (367+184,1) 1:3 575 (359+216,1) TULKA Vojtěch
TAKÁČ Ladislav 553 (374+179,3) 1:3 551 (373+178,3) KROUPA Radek
CHVAL Petr 533 (365+168,5) 1:3 544 (354+190,2) HAŽVA Martin

* od 54 hodu Černý Ondřej

Podrobný zápisTabulka

Inovovaná socialistická hala v Táboře s parádní červenou čtyřkou viděla nervy drásající souboj, při kterém někteří fanoušci skoro až kolabovali. V úvodu byl na domácího matadora Bořivoje Jelínka nominován Jirka Baier, vedle proti Davidu Káškovi dostal důvěru bez nervů hrající Martin Kamenický. A utkání začalo pro hořické nadmíru dobře. Oba naši borci začali Interligově. Kamenda na čtyřce chytil tu svoji pravou a soupeře v prvním setu pokořil výbornou čtvrtkou 101+62. Vedle Jirka sic zaostal v plných o sedm (107:100) ovšem v dorážce to bylo v naší režii (36:53). Po střídání drah Kamenda pokračoval v jistém výkonu k výkonnostní hranici šesti kil a zejména v třetím setu nabral výrazný náskok (121:159). V závěru David Kášek mocně dotahoval, nic naplat, bylo již dávno po východu slunce a jitřenka již dávno odřídila kokrhání… setově 2:2, 578:598. Vedle byl ve 2. setu pro svalové zranění vystřídán Ondrou Černým Jirka Baier. Ondrovi se hra vůbec nedařila, ale jedině v zápasech lze získat prvoligové ostruhy a tenhle zápas byl doslova brus. Zkušený Bořivoj Jelínek toho dokonale využil a namlátil solidních 577:508 Ondry. Po první rundě 1:1, + 49 pro domácí.

Byť jsme na celkové skóre celý zápas až do konce prohrávali, od 2. rundy se nám podařilo ovládnout jednotlivé duely. A zápas nabíral napínavosti. Prostřední část jsme ovládli zcela. Jaromír Šklíba vrátil svoji výkonnost nad hranici šesti kil a lépe si to ani načasovat nemohl. Karel Smažík namlátil 602, no Jaromír odpověděl 613. Oba borci předvedli výbornou dorážku (227, resp.228) Vedle Vojta Tulka na nic nečekal a hnedle obral o tři sety Jardu Mihála. Ne příliš podařený 4. set stál Vojtu možná šestikilo. S velkou rezervou ze 4. setu předvedl Vojta vynikající dorážku 216 a tím definitivně „pohřbil“ Jardu Mihála 3:1, 575:551. Po dvou rundách na sety 3:1 pro Hořice, na straně domácích stále však bylo 14 kuželek.

3. runda byla oboustranně velmi nervózní, v některých momentech byla hra možná až nečekaně uspořená, hráči si oboustranně nabízeli sety zejména v dorážce, zápas finišoval do těžkého konce. Souboj, kdo míň byl viděn v duelu Martin Hažva vs Petr Chval. Vedle hráli proti sobě o chloupek lépe  jak přes kopírák Ladislav Takáč a Radek Kroupa. O 2 kuželky 553:551 Radek s Láďou prohrál, jenže na sety to bylo 3:1 pro Radka. Rozuzlení zápasu se konalo až v poslední dorážce v duelu Petr Chval vs Martin Hažva. Naprostý zlom v duelu se konal při sestavě, kde hrozí při vyražení fány neoblíbená sestava „čest práci“. Zatímco Martin v této sestavě trefuje levý párek a pravého sedláka a král mu zůstává, Petr v téže otvírce vyráží levou fánu a dává „práci čest“ Získanou příležitost už Martin nepustil a dorážkou 60 dotáhl 5. duel do vítězného konce 544:533, setově 3:1. Byl to přesně ten zápas, který se hraje do posledního hodu. Na celkové skóre prohráváme o 5 kuželek 3394:3389, ale v 5 duelech jsme bodovali a tak body putují do Hořic. A protože bylo v pokladně po vybraných újezdech něco přes 2 tisíce, večeře byla pětihvězdičková…