2. KK Hvězda Trnovany – SKK Hořice 2:6 (3305-3339) 22.09.2018
ŠÁLEK Josef 548 (371+177,1) 2:2 561 (375+186,4) RADEK Kroupa
JEDLIČKA Pavel 549 (349+200,4) 4:0 487 (344+143,8) PAVEL Nežádal(*)
VORÁČEK Roman 536 (372+164,6) 0:4 575 (382+193,3) VOJTĚCH Tulka
STRÁNSKÝ Milan 590 (397+193,1) 2:2 578 (370+208,2) JAROMÍR Šklíba
KANDL Zdeněk 525 (382+143,8) 1:3 563 (345+218,2) LUKÁŠ Vik
KOUBEK Michal 557 (379+178,2) 2:2 575 (355+220,2) MARTIN Hažva

* 66. hodem Zvoníček Martin

Vstup do utkání vyšel lépe domácím. Radek Kroupa trpělivou hrou sice porazil Josefa Šálka 561:548, ale vedle se děly věci…Pavlu Nežádalovi se hra na zcela nových drahách hrubě nedařila a logicky muselo přijít střídání. Těžký prvoligový křest mezi muži tak prodělal hořický dorostenec Martin Zvoníček, který Pavla vystřídal. Skládaným úsilím to dalo na 487:549 kuželek Pavla Jedličky. Po první rundě skeptických 1:1, ale +49 pro domácí. V druhé rundě se podařilo Vojtovi Tulkovi  přehrát domácího matadora Romana Voráčka 4:0 na sety v poměru 575:536  kuželek. Proti plnému bodovému zisku hostí byl však domácí Milan Stránský. Ten sice proti Jaromíru Šklíbovi ztratil první set, ale úroky v druhém setu byly nekompromisní…RPSN-112+69 (181) proti 86+45 (131) Jaromíra. Refinancování však přišlo naštěstí poměrně rychle. Jaromír srovnal krok a v závěru stáhl rovných 25 dřev na přijatelné skóre 578:590 kuželek. Po druhé rundě 2:2+22 pro domácí. V třetí rundě jsme nezačali vůbec dobře, Zdeňku Kandlovi stačilo k zisku prvního setu 130 kuželek oproti 118 Lukáše Vika. A demolice pokračovala i po změně drah, když Lukáš dostal v plných příděl dalších 22 dřev. Dluh byl pak Lukášem vyrovnán skvělou dorážkou 69:35 Zdeňka Kandla a po dvou setech z toho mezi nimi byla plichta. Vedle domácí Michal Koubek drtil v plných Martina Hažvu, jenže v dorážce to bylo přesně obráceně i s úrokem. Po 60 hodech ztrácel Koubek v dorážce už 36 kuželek a karta se začala pomalu obracet. Úsilí zápas otočit u hořických nepolevilo a o třídu lepší dorážkou jsme zápas po nervózním úvodu rozhodli ve svůj prospěch.