20. SKK Hořice „A“ – TJ Valašské Meziříčí 4:4 (3411-3408) 17.03.2018
NEŽÁDAL Pavel 552 (362+190,0) 1:3 581 (355+226,0) METELKA Radim
RUML Dominik 581 (388+193,3) 4:0 514 (339+175,5) JUROŠKA Michal
TULKA Vojtěch 584 (375+209,0) 2:2 562 (373+189,3) ŠEFR Daniel
KROUPA Radek 578 (367+211,1) 2:2 585 (392+193,0) VÝREK Ladislav
ŠKLÍBA Jaromír 532 (367+165,2) 1,5:2,5 549 (357+192,3) JANDÍK Dalibor
HAŽVA Martin 584 (373+211,4) 1:3 617 (377+240,0) CABÁK Tomáš

A-zpravodaj-20 (208.3 KiB) 18.3.2018

Střetnutí s Valmezem slibovalo vyrovnaný souboj. Radim Metelka se nechal napsat na Pavla Nežádala a Michal Juroška na Dominika Rumla. V druhém případě to byla jasná demolice a naprostá destrukce, linč soupeře po poli s devítiocasou kočkou a nasolení zad při veřejném zmrskání soupeře 4:0, 581:514. Doma chtěl 600, ale tentokrát se mu až tak nedařilo v dorážce. Pavel Nežádal měl soupeře přeci jen zdatnějšího a exrakušák Radim Metelka potvrdil roli lídra. I když ne až tak demoličně, ale o 29 dřev do plusu, 3:1, 581:552. Bodově 1:1. V druhé rundě na Vojtu nastoupil Daniel Šefr a na Radka Kroupu tradičně Ladislav Výrek. Vojta ovládl první 60, když namlátil 312:277 Daniela Šefra. Druhá půle patřila soupeři, ale jen o 13 dřev. Vojta tak po jednozápasovém moribundusovém výpadku sebral bod za 584:562, při setové plichtě 2:2. Vedle byl k vidění rytířský souboj, když nejprve Láďa Výrek našel skulinu v Radkově obraně a jeho kord se nemýlil. Po otočce, ale Radek srovnal výpadem na solar. Ve třetím setu byl Radek bit 12 dřevy a i když v závěru kontroval, 7 dřev chybělo, 578:585, setově plichta 2:2. Po dvou rundách 2:2 + 53 pro nás. Jako dotahováci zápasu byli určeni Jaromír Šklíba a již zaléčený Martin Hažva, kterého moribundus nepustil na 2 předchozí zápasy. Na Járu se připravil Dalibor Jandík a proti Martinovi Tomáš Cabák. A oba domácí začali špatně. Martin měl dohráno na 126:147, Jaromír dokonce o klacek míň 125:131. Náskok se tenčil. Po střídání drah jsme se ale přeci jen vzmužili, Martin na 91+72 a Jaromír na 93+51. Byl to však slabý nádech pro dlouhou plavbu pod vodou. Valmez udeřil otevřenou dlaní…třetí set Martin projel 144:151, Jaromír dokonce 119:133. Ještě něco málo vedeme, hlavně udržet kuželky a byla by to plichta. V závěru Martin zahrál solidně 90+61. Tomáš Cabák měl v plných jen 81, jenže v dorážce spustil smršť hodovek a dorážku zahrál stejně jako do plných 81. Na takové uštknutí neměl Martin protilátku a souboj prohrál 584:617, 1:3. Jaromír dohrává poslední dráhu na 144. Čekáme co bude, jako s Třebíčí. Roli kata zápasu hraje Dalibor Jandík. Ve scénáři má exi, musí dorazit plzeň a hodit do plných. Při takovém scénáři prohrajeme 2:6, protože z náskoku 53 zbývá už jen asi 6 dřev. Dalibor, ale neuposlechl pokyn režie a trefuje pouze roha. Kdo viděl film Trhák, ví, že Petra Čepka by v takový moment trefil šlak. Po posledním hodu Dalibora zůstaly z náskoku 53 pouhé 3 kuželky. Zápas tak končí smírem 4:4, 3411:3408. Pozápasová svíčková byla výborná, pochutnaly si obě strany.