9. KK Slovan Rosice „A“ – SKK Hořice „A“ 2,5:5,5 (3433-3466) 19.11.2016
MATYÁŠ Dalibor 601 (381+220,1) 1:3 610 (405+205,6) RUML Dominik
ZEMEK Jiří 586 (355+231,2) 2:2 557 (365+192,7) BAIER Jiří *
ŠULA Jaromír 560 (356+204,4) 2:2 587 (396+191,5) TULKA Vojtěch
FABÍK Ivo 568 (372+196,2) 2:2 568 (366+202,2) ŠKLÍBA Jaromír
VAŘÁK Jan 580 (388+192,3) 2:2 574 (381+193,5) KOŠŤÁL Radek
PALKO Adam 538 (365+173,2) 1:3 570 (392+178,4) VONDRÁČEK Ivan

* od 41. hodu HAŽVA Martin

Komentář z pohledu místa dění

S Rosicemi jsme vždy hráli vyrovnanou partii a ne jinak tomu bylo v tomto zápase. 1x prohra o 2 kuželky, 1x plichta, zbývalo tedy v Rosicích vyhrát.

Domácí do první rundy postavili jejich nejlepšího hráče Jiřího Zemka a k němu Dalibora Matyáše. Na Zemka byl nasazen Jirka Baier a Dalibor Matyáš vyzval k duelu Dominika Rumla. A Dominik začal ve velkém stylu 111+62:87+53 Matyáše. Vedle to ale bylo přesně obráceně, zatímco v plných to bylo šul-nul, v dorážce Zemek podřadil a vytáhl se s osmi devítkami na skóre 83+71:85+33 Báji. Po střídání drah Zemek pokračoval v započaté jistotě a rozdíl v duelu narůstal. 41. hodem vystřídal Jirku Martin Hažva a dohrál dráhu na přijatelných 84+51:90+63 Zemka, který ale v dorážce stále držel vysoký standart. Vedle Dominik pokračoval ve výborném výkonu, ale Matyáš taky přidal  plyn a set prohrává s Dominikem o 2 kolky 153:155. V další výměně Maytáš pokračoval ve vzestupu na 160:124 Dominika. Vedle se ale podařilo výpadek Dominika Martinovi zachytit a přehrává Zemka 153:148. V posledním setu Dominik navázal na výborný úvod  a celkově vítězí nad Matyášem 3:1 na sety, 610:601. Vedle Martin prohrává v posledním setu 88:95 v plných, ale v dorážce znovu dostává Zemka pod tlak 36:63 a při celkovém skóre 2:2 na sety prohrává nakonec se Zemkem přijatelným výsledkem 557:586. Z celkových 50 kuželek ztráty nakonec zbylo hratelných 20.

Druhá runda pro nás již tradiční Vojta Tulka a Jaromír Šklíba.  Vojtu jsme postavili proti Jaromíru Šulovi a našeho Jaromíra proti Ivo Fabíkovi. V této rundě jsme věřili v plný bodový zisk, cesta k pravdě však bývá trnitá. Vojta začal výtečně a brzo dostal Šulu pod tlak 151:127 a podobně i když to měl těžší rozehrál bitvu i náš Jaromír 151:147 Fabíka. Po výměně Vojta drtí Šulu v plných co se dá, jenže přišla dorážka a v Šulovi jako když zašplouchá nitroglycerin (takový to byl výbuch – otvírka 9, pak 9 a znovu 9) a rázem byl náskok z plných ten tam. Nakonec Vojta prohrává 2. set přijatelně 156:160 Šuly. Vedle jsme v 2. setu viděli trápení na obou stranách, nakonec Fabík bere bodík za 130:127 Jaromíra. Po změně drah se Šula pořádně natrápil  zejména v plných a nabízí tím Vojtovi bodík v 3. setu. Je to sport a Vojta dráhu vyhrává 135:123 Šuly. Vedle se Jaromír rve sám se sebou 3. set prohrává s Fabíkem 138:145. V posledním setu se Šula zmobilizoval, ale už to stačilo jen na kosmetickou úpravu skóre, Vojta bere hlavní bod při shodné setové bitvě 2:2 za výkon 587:560 Šuly. Vedle byl závěr víc než dramatický, Jaromír v dorážce při jednom hodu trefuje všech 9, 9. kuželka je ale  v pohybu a posouvá se o cca 20cm, jenže nepadá a  slovenský ASK Besko ji nezapisuje hajzl jeden, řveme, že je nás slyšet až v Brně, nic naplat, hod navíc nezískáváme. 2 hody před koncem, ale stále věříme v plný bodový zisk, jenže Fabík jde do plných, čekáme kam to pošle. Dává tu svou pravou a padá všech  9.  Jaromír má dohráno 152(celkem 568), čekáme co se bude dít, Fabík má 561, musí 8 a vyhraje o klacek. Fabík hází, kule bere směr do pravé ulice, padá 7, zůstává levý párek, pozor přední roh se odráží od manťáku a přejíždí k párku na levé straně, ťukne do levé přední fány, pozor levá přední fána se kýve sem a tam, Rosice řvou, nám teče po zádech studený pot, já rvu sedačku, na které sedím a podvědomě tlačím pravou nohou do podlahy, aby fána nespadla…milisekundy napětí…fána zůstává stát ASK Besko opět nezapisuje  J , ufff….plichta na sety i kuželky, takže půlbod je. Po dvou rundách 2,5:1,5 pro nás o hubených 7. Bude to bitva do posledního hodu.

V poslední rundě jdou proti sobě junior Jan Vařák a Radek Košťál a vedle mladičký Adam Palko a náš trojnásobný dědeček J Ivan Vondráček. A Vařák začal noblesně 103:78 Radka Košťála. V dorážce ale Vařák už tak jistý nebyl a s Rakem dávají shodně 35. Vedle ve vyhecovaném závěru v bitvě generací vyhrál první set Váňa 142:138 Palka. Váňa bij znělo halou J. Po střídání drah dal Radek zapomenout na 113 z prvního setu, jeho hra nabrala na jistotě a v 2. setu zvítězil 149:146 Vařáka. Vedle Váňa trochu zdramatizoval závěr 2. setu, když s juniorem prohrál o klacek 137:138. 60 hodů před koncem domácí ale stále vedou o 12 kolků. Ve 3. setu Radek dostal tu správnou provozní teplotu a chytil Vařáka do kravaty parádním náhozem 104+62,  a hle najednou to bylo 2:1 pro Radka. Ivan se k Radkovi přidal a protože Palko nijak moc netlačil, stačilo mu ve 3. setu 134 kuželek. To už totalizátor ukazoval +21 pro nás. Ledově klidný byl v ten moment  náš vedoucí Joska Langr, který nervák okomentoval slovy „Proč bych měl být nervózní, když to jde podle plánu“ J A Váňa bij znělo znovu halou a Váňa slyšel. Generaci v hrbu navíc nedal na sobě znát a zmáčkl mladého Palka buldočím sevřením Rockyho Balboi J 105+52:93+43, celkově 3:1 na sety, 570:538. Vedle se Vařák snažil co to šlo a dává 102 v plných, Radek odpovídá 104. Ze závěrečné dorážky vytěžil víc přeci jen domácí hráč a po tuhém boji poráží Radka při shodné setové bitvě 2:2, 580:574. Bylo však jasné, že toto vítězství pouze kosmeticky upraví celkové skóre na konečných 5,5:2,5 3466:3433 z pohledu hostí z Hořic. Parádní zápas s parádní zvukovou kulisou na obou stranách. Takže na 3. pokus to v Rosicích vyšlo a body jsou vyexpedovány do Hořic. [avatar user=“Martin“ size=“thumbnail“ align=“right“ link=“attachment“ /]